filesell

خودرو کیا Sorento L اتوماتیک سال 2016

خودرو کیا Sorento L اتوماتیک سال 2016

سگمنت «کراس‌اوور»ها را باید یکی از پر‌طرفدارترین کلاس‌های خودرویی دانست که در دو دهه‌ی اخیر رشد چشم‌گیری را تجربه کرده‌اند. این سگمنت دقیق برای کسانی مناسب است که سگمنت SUVها برای آنها بیش از حد بزرگ و گران است و از طرفی می‌خواهند سوار بر خودرویی شاسی‌بلند باشند. در واقع کراس‌اوور‌ها سگمنتی هستند که همزمان هم قابلیت‌های خارج شهری دارند و هم برای استفاده روزمره در مسیرهای شهری مناسب هستند، اما قابلیت‌های خارج شهری آن‌ها از‌ SUV‌ها کمتر است و به همان نسبت تجهیزات رفاهی و ایمنی لازم برای استفاده‌های شهری و جاده‌ای را دارد. میزان استقبال و تقاضا برای خرید کراس‌اوورها در ابعاد و سایزهای مختلف سبب شده است تب‌و‌تاب خاصی برای ساخت کراس‌اوورها در میان خودروسازان ایجاد شود و اکثر آنها سعی کنند حداقل یک محصول در این سگمنت داشته باشند.

یکی از گزینه‌های تازه‌وارد بازار کشور در این رده را باید کیا سورنتو دانست. کیا سورنتو از سال 2003 در حال تولید است و تا کنون سه نسل را تجربه کرده است. نسل اول که با کد اتاق‌ BL‌ شناخته می شد به ایران نیز راه پیدا کرد. این مدل مانند سایر محصولات کیا در آن سال‌ها طراحی کاملا محافظه‌کارانه و کسل‌کننده‌ای داشت. تولید این نسل تا سال 2010 ادامه داشت و بعد از آن نسل دوم در سال 2010 راهی لیست فروش نمایندگی‌های کیا شد. این نسل نیز با کد اتاق‌ XM ‌به ایران نیز راه پیدا کرد. این اتاق نسبت به نسل قبل بهبودهای چشم‌گیری در زمینه‌ی جذابیت ظاهری و کیفی و البته فنی تجربه کرده بود. تولید این مدل در سال 2015 متوقف شده و از نسل سوم با کد‌ UM‌ رونمایی شد. جدیدترین سورنتو تولیدی چهره‌ای جسورتر و جذاب‌تر، کیفیت ساختی بالاتر و توانایی‌های فنی بهبود یافته‌ای دارد. این مدل با پیشرانه‌ی 2.4‌لیتری دارای دو سطح تجهیزاتی L‌ و‌ LX‌ است.

پیشرانه‌ی 2.4‌لیتری به‌کار رفته در این مدل توانایی تولید 185 اسب‌بخار قدرت در 6000 دور در دقیقه و 241 نیوتن متر گشتاور در دور 4000 است. مصرف سوخت این مدل در سیکل ترکیبی 9.8 لیتر به ازای یکصد کیلومتر است.

ازجمله تجهیزات ایمنی و رفاهی قابل‌دسترس در تیپ‌ L‌ می‌توان به سیستم ترمز ضدقفل، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، سیستم کمکی حرکت در سربالایی،چراغ روشنایی در روز، سنسور باران، اتولایت، ،سیستم تهویه‌ی مطبوع اتوماتیک،  گرمکن صندلی، سیستم صوتی همراه نمایشگر و درگاه‌ USB‌و... اشاره کرد.

 

 • طول
  4760 میلی‌متر
 • عرض
  1890 میلی‌‎متر
 • ارتفاع
  1684 میلی‌‎متر
 • وزن
  1680 کیلوگرم
 • فاصله دو محور
  2779 میلی‌متر
 • حجم مخزن سوخت
  71 لیتر
 • حجم صندوق بار
  1098 لیتر
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما