filesell

خودرو ایران خودرو Arisan دنده ای سال 1395

خودرو ایران خودرو Arisan دنده ای سال 1395

در سال 1393 سرانجام ایران‌خودرو با پیکان و متعلقات آن از‌جمله وانت پیکان که سال‌ها خدمات ارزشمندی به صنعت حمل‌و‌نقل ایران عرضه کرده بود، بدرود گفت و سراغ تولید «وانت اریسان» رفت خودرویی که متشکل از چند خودروی دیگر است و حتی می‌توان آثار روح جد بزرگش پیکان را در او یافت.

در طراحی وانت جدید ایران‌خودرو نبود هماهنگی بین تمام بخش‌ها به‌شدت جلب‌توجه می‌کند. در نگاه اول آن را پژوی 405 می‌بینیم که بخش عقب آن از ستون‌ b‌ تا در صندوق عقب آن بریده شده است و زمانی که به انتهای خودرو می‌رسیم با چراغ‌های عمودی بزرگی که کاملا از سر بی‌حوصلگی در دو طرف خودرو قرار داده شده است برخورد می‌کنیم. چراغ‌های جلو همان چراغ‌های استفاده شده در پژو پارس ( فیس‌لیفت 405) هستند که بخش پایینی آن بریده شده تا چهره‌ای مدرن‌تر به خود بگیرد. در نمای جانبی در‌های خودرو ما را یاد در‌های 405 می‌اندازد؛ با این تفاوت که زه‌های پلاستیکی وجود ندارند و مورد بعدی آینه‌های جانبی خودرو هستند که روی بیشتر ساخته‌های ایران‌خودرو دیده می‌شوند و از کیفیت مناسبی برخوردارند. در بخش داخلی خودرو همه چیز بهتر می‌شود؛ داشبورد جدید ایران‌خودرو معروف به سوناتایی که البته کوچک‌ترین شباهتی به داشبورد سوناتا نداشته، اما دارای طراحی مناسبی نسبت به سال‌های گذشته است، دریچه‌های کولر مستطیلی بزرگ که در بالاترین بخش قرار دارد و به ترتیب سیستم صوتی با قابلیت بخش سی‌دی‌ MP3‌ و USB و رادیو، مجموعه‌ی سیستم تهویه‌ی مطبوع دستی و دو ایربگ سرنشین و راننده از‌جمله تغییرات اساسی کابین است که البته دستگیره‌ی درها همان نمونه‌ی استفاده شده در 405 هستند.

پیشرانه‌ی قدیمی، اما بهبود یافته‌ی گاز‌سوز ایران‌خودرو همان نمونه‌ی چهار سیلندر هشت سوپاپ ۱۶۹۶‌ سی‌سی که با بازده بسیار‌کم 86 اسب‌بخار در 5250 دور در دقیقه همراه گشتاور 140 نیوتن‌متری، حداکثر سرعت 160 کیلومتر برساعت و شتاب 12 ثانیه‌ای را به‌دست می‌آورد؛ البته در صورتی که از گاز استفاده کنید از اعداد به مراتب ضعیف‌تری بهره‌مند خواهید شد. در مجموع آریسان قدم خوبی برای ساخت وانت در کشور ما محسوب خواهد شد.

 • طول
  4680 میلی‌متر
 • عرض
  2012 میلی‌‎متر
 • ارتفاع
  1465 میلی‌‎متر
 • وزن
  1240 کیلوگرم
 • فاصله دو محور
  2644 میلی‌متر
 • حجم مخزن سوخت
  52 لیتر
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما