filesell

خودرو لکسوس NX200t اتوماتیک سال 2016

خودرو لکسوس NX200t اتوماتیک سال 2016

سگمنت «کراس‌اوور»ها را باید یکی از پرطرفدارترین کلاس‌های خودرویی دانست که در دو دهه‌ی اخیر رشد چشم‌گیری را تجربه کرده‌اند. این سگمنت دقیق، برای کسانی مناسب است که سگمنت‌ SUV‌ ها برای آن‌ها بیش از حد بزرگ و گران است و از طرفی می‌خواهند سوار بر خودرویی شاسی‌بلند باشند. در واقع کراس‌اوور‌ها سگمنتی هستند که از هم‌زمان هم قابلیت‌های خارج شهری دارند و هم برای استفاده‌ی روزمره در مسیرهای شهری مناسب هستند؛ اما قابلیت‌های خارج شهری آن‌ها از‌ SUV‌ ها کمتر است و به همان نسبت تجهیزات رفاهی و ایمنی لازم برای استفاده‌های شهری و جاده‌ای را دارند. میزان استقبال و تقاضا برای خرید کراس‌اوورها در ابعاد و سایزهای مختلف سبب شده است تب‌و‌تاب خاصی برای ساخت کراس‌اوورها در میان خودروسازان ایجاد شود و اکثر آن‌ها سعی کنند حداقل یک محصول در این سگمنت داشته باشند. این کراس‌اوورها می‌توانند ابعاد کوچکی داشته باشند که به آن‌ها کراس‌اوورهای بسیار کوچک شهری گفته می‌شود و گاه می‌توانند ابعاد بزرگی داشته و به تجهیزات کاملی مجهز باشند که باعث لوکس محسوب شدنشان می‌شود.

«لکسوس ‌NX‌» یک کراس‌اوور کوچک لوکس است که اولین تجربه‌ی لکسوس برای ورود به بازار این کلاس از کراس‌اوور‌هاست‌. NX که یک کلاس از‌ RX‌ پایین‌تر قرار می‌گیرد با طراحی جدید لکسوس که سرشار از خطوط شکسته و حجم‌های اغراق‌آمیز است در سال 2014 به بازار معرفی شد و پس از مدت کوتاهی توانست در بازار آمریکا به فروش قابل‌توجهی دست پیدا کند که این موفقیت را می‌توان مدیون طراحی به‌روز، بازدهی بالای پیشرانه‌های ارائه شده، امکانات مناسب و قیمت به نسبت قابل‌قبول آن دانست.

NX200T، نمونه‌ی وارد شده به کشورمان، دارای یک پیشرانه‌ی دو لیتری چهار سیلندر خطی است که 235 اسب‌بخار قدرت و 349 نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند و قادر است جثه‌ی 1824‌کیلوگرمی‌ NX‌ را در شرایط ایده‌آل ظرف مدت 6.9 ثانیه از صفر تا صد کیلومتر در ساعت به حرکت درآورد. مصرف سوخت ترکیبی آن در هر صد کیلومتر 9.1 لیتر است. لکسوس برای رفاه حال راننده و سرنشینان از امکاناتی نظیر، کروز کنترل فعال، فرمان برقی، تنظیم صندلی راننده در هشت جهت به‌صورت برقی، سیستم هشدار‌دهنده‌ی نقطه کور، رادار، سیستم مالتی مدیا، صندلی‌ها باروکش چرم، سانروف و... را در‌ NX200T‌ قرار داده است؛ همچنین برای امنیت هرچه بیشتر سرنشینان‌ NX200T‌ به کیسه‌های هوای راننده و سرنشین، پرده‌ای و جانبی مجهز است و سیستم‌های کمکی ترمز و کنترل پایداری و ضد‌لغزش برای پیشگیری از حادثه به کمک راننده می‌آیند.

 • طول
  4630 میلی‌متر
 • عرض
  1869 میلی‌‎متر
 • ارتفاع
  1645 میلی‌‎متر
 • وزن
  1824 کیلوگرم
 • فاصله دو محور
  2660 میلی‌متر
 • حجم صندوق بار
  580 لیتر
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما