filesell

خودرو کیا Opirus اتوماتیک سال 2009

خودرو کیا Opirus اتوماتیک سال 2009

«کیا اپیروس» اولین‌بار در سال 2002 میلادی معرفی و از سال 2003 وارد بازار جهانی خودرو شد. اپیروس تحت‌ عنوان‌های مختلفی نظیر‌ amanti و... در بازار فروخته شده است. این خودرو دو نسل را تجربه کرده که نسل اول آن از سال 2002 تا 2006 و دومین نسل آن که در کشور ما نیز موجود است از سال 2006 تا 2010 تولید شده است و بعد از این سال‌ها تولید اپیروس متوقف شده و جای خود را به «کیا کادنزا» و «کیا‌ k9‌»‌ داده است. از نظر بسیاری از منتقدان، طراحی اپیروس شباهت بسیاری به «مرسدس‌‌‌ E-class‌‌» دارد. این سدان لوکس خانوادگی از لحاظ امکانات رفاهی و کیفیت چیزی کم نداشته و طراحان برای آن سنگ تمام گذاشته‌اند. رقیب هم‌وطن اپیروس «هیوندای آزرا»ست که این دو خودرو‌ساز در بخش موتوری در این دو خودرو اشتراک دارند.

کیا در بخش فنی در زیر کاپوت نسل دوم این خودرو یک موتور شش سیلندر‌ V‌ شکل به حجم 3.8 لیتر قرار داده است که 263 اسب‌بخار و حداکثر گشتاور 348 نیوتون متر را در دور 3500 rpm تولید کرده و در اختیار راننده قرار ‌می‌دهد که این قدرت را به‌واسطه‌ی یک گیربکس اتوماتیک پنج دنده به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. با این مشخصات این سدان لوکس 1864‌کیلوگرمی قادر است تا در مدت زمان هشت ثانیه از حالت سکون از مرز صد کیلومتر عبور کند. اپیروس در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی مقدار 11.5 لیتر بنزین مصرف می‌کند.

در بخش امکانات رفاهی و ایمنی، کیا برای این خودرو هیچ چیزی کم نگذاشته است که به شرح آن می‌پردازیم: کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین، سیستم ترمز ضد‌قفل‌ ABS‌ و سیستم کنترل پایداری EBD‌‌، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه‌ی مطبوع اتوماتیک، روشن شدن خودکار چراغ‌های جلو، سنسور باران، شیشه بالابرهای برقی جلو و عقب، آینه‌های برقی همراه گرمکن، کروز کنترل، تریم داخلی تمام چرم که شامل فرمان با روکش چرمی و صندلی‌ها با روکش چرمی است، صندلی‌های جلو به صورت برقی تنظیم می‌شود و دارای گرمکن و سردکن صندلی جلو است، استارت دکمه‌ای، سنسور دنده عقب و سانروف که اپیروس را از لحاظ امکانات رفاهی کاملا تکمیل می‌کند.

 • طول
  5000 میلی‌متر
 • عرض
  1850 میلی‌‎متر
 • ارتفاع
  1485 میلی‌‎متر
 • وزن
  1864 کیلوگرم
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما